ШАРІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

Шановні учні, вчителі, батьки, відвідувачі та гості ми раді Вас вітати на нашому сайті!

Поради батькам першокласників

1. На прикладах, взятих із життя, демонструйте дітям зразки чесного виконання обов’язку перед суспільством і сім’єю.

2. Відвідуйте збори і заняття для батьків. Ми постараємося, щоб вони стали для вас доброю школою організації сімейного виховання.

3. Виділіть школяреві постійне робоче місце.

4. Привчайте учня до охайності, дбайливого ставлення до шкільного майна і навчальних посібників.

5. Щоденно цікавтесь успіхами дитини в школі (питайте: «Що цікавого була сьогодні в школі? Про що ти дізнався, чого навчився? Чи похвалила тебе вчителька? За що?» Замість традиційного «Чи з’їв усе те, що я дала тобі до школи? Не товаришуй з Миколою, бо він поганий хлопчик»). Радійте успіхам малюка, допомагайте йому, але пам’ятайте, що допомога і контроль не повинні бути муштрою, моралізуванням. Головне — підтримуйте інтерес до навчання.

6. Сприяйте тому, щоб дитина брала участь у заходах, які проводяться в класі або школі.

7. Намагайтесь вислухати дитину до кінця. Поділитися своїми враженнями — природна потреба малюка.

8. Організовуйте дозвілля дитини, надавайте їй змогу ходити в кіно, театр, на виставки тощо, привчайте слухати музику, читати художню літературу; підтримуйте інтерес до техніки, образотворчого мистецтва і фізкультури.

9. Систематично привчайте малюка до праці.

10. Пам’ятайте, що тільки разом зі школою можна добитися бажаних результатів у вихованні і навчанні дітей. Учитель — ваш перший порадник і друг. Радьтеся з ним, підтримуйте його авторитет. Зауваження щодо роботи вчителя висловлюйте в школі, на зборах. Не робіть цього в присутності дітей.

Рекомендації батькам з розвитку навчальних навичок

Підготовка руки до письма

· Ліпити, конструювати.

· Обводити різні предмети, шаблони.

· Штрихувати малюнки, розфарбовувати.

· Вирізати різні малюнки, фігурки.

· Нанизувати колечка, намиста і т.д.

· Відгвинчувати, загвинчувати, закручувати і т.д..

· Перебирати дрібні предмети.

· Шнурувати.

Розвиток процесів уваги

Всі властивості уваги значно розвиваються в результаті вправ:

- Викладання візерунка з мозаїки;

- Викладання фігури з паличок за зразком;

- Виключення зайвого;

- Знаходження відмінностей у двох схожих картинках;

- Знаходження двох однакових предметів серед безлічі;

- Нанизування намистин за зразком;

- Знаходження однієї букви в газетному тексті (при повторі вправи кількість зазначених літер за одиницю часу збільшується).(* При виконанні завдань не квапте дитину, враховуйте його індивідуальні особливості і темп діяльності, в якому він працює. Усуньте відволікаючі фактори.)

Розвиток розумових операцій

Учіть дитину:

• Порівнювати і зіставляти предмети, знаходити їх подібності та відмінності.

• Описувати різні властивості оточуючих його предметів.

• Дізнаватися предмети за заданими ознаками.

• Розділяти предмети на класи, групи шляхом виділення в цих предметах тих чи інших ознак.

• Знаходити протилежні за значенням поняття.

• Визначати родо-видові відносини між предметами і поняттями.

Розвиток пам'яті

• Зацікавте дитини тією інформацією, яку він вивчає, так як висока мотивація навчання робить дуже великий позитивний вплив на пам'ять

• Слідкуйте за тим, щоб той матеріал, який потрібно запам'ятати дитині, був йому зрозумілий.

• Враховуйте, що час для вивчення матеріалу краще поділити на розумні часові відрізки, так як малими порціями матеріал запам'ятовується не тільки швидше, але і надовго.

• Пропонуйте при заучуванні дитині промовляти вголос

• При появі у малюка явних ознак втоми зробіть перерву.

• Попросіть дитину вивчений матеріал повторити на другий день.